Nagy akkumulátoros telefonok
Ha a töltések közötti idő a legfontosabb, a nagy akkumulátor jó kiindulópont – de nem az egyetlen tényező.
Szempontok utoljára átnézve: 2026. október 13. A lista minden oldalbetöltéskor az aktuális adatokból készül.
Mi alapján válogattunk?
- A gyártó által közölt kapacitás legalább 5000 mAh.
- Sorrend: legnagyobb kapacitás elöl.
A kapacitás nem azonos az üzemidővel: a lapka hatékonysága, a kijelző és a szoftver is számít. Az Apple a műszaki adatlapjain nem közli a kapacitást, ezért az iPhone-ok itt nem szerepelhetnek; ez nem jelenti, hogy rövid lenne az üzemidejük.
Óriási, 7000 mAh-s akkumulátorral és 6,9 hüvelykes, 144 Hz-es kijelzővel szerelt belépő Redmi. 5G nélkül, egyszerű kamerával.
Erősségek- 7000 mAh – a katalógus legnagyobb akkumulátora
- 144 Hz-es frissítés
- microSD-bővítés, NFC és infravörös adó
Kompromisszumok- Nincs 5G
- 224 g és 82 mm széles – nagy és nehéz
- Videó csak 1080p, 30 kép/s
Kinek? Akiknek a töltések közötti idő a legfontosabb; Szűk költségvetés.
Nagy kijelzős középkategóriás Redmi 6580 mAh-s akkumulátorral, 200 MP-es stabilizált fő kamerával, IP66/IP68 védelemmel és sztereó hangszórókkal.
Erősségek- 6580 mAh akkumulátor
- IP66 és IP68 védelem
- Fényes, 120 Hz-es AMOLED kijelző
Kompromisszumok- A 200 MP önmagában nem jelent jobb képet – a megapixel csak a felbontásról szól
- Nincs telefotó
- 210 g és közel 78 mm széles
Kinek? Hosszú üzemidőt kereső, árérzékeny vásárlók; Videónézés nagy kijelzőn.
Kompakt méretű Android csúcsmodell nagyon nagy, 6330 mAh-s akkumulátorral, 100 W-os töltéssel és három 50 MP-es Leica kamerával.
Erősségek- 6330 mAh – a katalógusban a legnagyobb a 6,3 hüvelykes telefonok között
- 100 W vezetékes és 50 W vezeték nélküli töltés
- Snapdragon 8 Elite Gen 5
Kompromisszumok- A dobozban nincs töltő, a 100 W-hoz külön adapter kell
- A gyártó nem tesz közzé konkrét frissítési időtávot az adatlapon
Kinek? Erős teljesítmény kompakt házban; Gyors töltést igénylők; Mobiljátékok.
A Google olcsóbb modellje nagy, 5100 mAh-s akkumulátorral, 45 W-os töltéssel és hétéves frissítési ígérettel, de a régebbi Tensor G4 lapkával.
Erősségek- 5100 mAh (jellemző) akkumulátor
- 7 év frissítés (gyártói ígéret)
- IP68 és vezeték nélküli töltés
Kompromisszumok- Az előző generációs Tensor G4 lapka
- Nincs telefotó kamera
- 9 mm vastag
Kinek? Hosszú távra vásárlók szűkebb kerettel; Akik kompakt Androidot keresnek.
Belépő szintű Samsung AMOLED kijelzővel, 5000 mAh-s akkumulátorral és microSD-bővítéssel. 5G-t nem támogat.
Erősségek- AMOLED kijelző belépő áron
- 5000 mAh akkumulátor
- microSD-kártyával bővíthető tárhely
Kompromisszumok- Nincs 5G
- 4 GB RAM
- Nincs optikai képstabilizálás, videó csak Full HD
Kinek? Alapvető használat: hívás, üzenetek, banki app, navigáció; Másodlagos vagy első telefon gyereknek.
Az A57 olcsóbb testvére: ugyanakkora akkumulátor és kijelzőméret, IP68 védelem, de gyengébb ultraszéles kamera és kevesebb RAM.
Erősségek- IP68 védelem ebben az árkategóriában
- 5000 mAh, 45 W-os töltéstámogatás
- 120 Hz-es AMOLED kijelző
Kompromisszumok- 6 GB RAM az ellenőrzött változatban
- 8 MP-es ultraszéles kamera
- 196 g – nehezebb, mint az A57
Kinek? Középkategória szűkebb kerettel; Akik vízálló készüléket keresnek.
Vékony középkategóriás Samsung IP68 védelemmel, 50 MP-es optikai stabilizált fő kamerával és hosszú, 2032 márciusáig ígért biztonsági támogatással.
Erősségek- IP68 por- és vízállóság
- 6,9 mm vékony és 179 g
- 5000 mAh akkumulátor, 45 W-os töltéstámogatás
Kompromisszumok- Nincs telefotó; a harmadik kamera 5 MP-es makró
- USB 2.0
- A magyar adatlap nem nevezi meg a lapkakészletet
Kinek? Hosszú távra tervező, árérzékeny vásárlók; Nagy kijelzőt kedvelők; Mindennapi fotózás.
Érdemes megnézni ezeket is
Nem felelnek meg minden feltételnek, de közel állhatnak hozzá.
- Apple iPhone 16
- Apple iPhone 17
- Apple iPhone 17e
- Apple iPhone 18 Pro
- Apple iPhone 18 Pro Max
- Apple iPhone Air